|
|
why sellers love ebay
"J T" wrote in message
...
Sun, Jun 13, 2004, 11:16am lid (J. Clarke) says:
Plus the box plus the tape plus the padding plus the labor to wrap it
up, put it in the box, tape it up, and write out the label.
Oh, yes, I fogot to consider the used cereal box, the nickel's
worth of tape, the old newspaper page used for padding, plus all the
time, effort, and knowledge, to wrap it, etc. And, then there's the
skilled labor of writing out the label. Maybe that excuses the extra
$3.75, in your world, but not mine. I have to like myself as a person,
so it my world, that would come to may, I say again maybe, $.25-$.50,
depending on how much of it I had to buy out of pocket.
man, if you cant excuse an extra 3.75 because you dont perceive its worth
it, just think of the carnage that would occur if you felt you got blatently
ripped off for say 100 dollars!! g
im just teasin ya jt. dont go off on me please g
randy
|